HCG

HCG jest preparatem leczniczym stosowanym w leczeniu niepłodności u kobiet i mężczyzn. Przyczynia się do pojawienia owulacji oraz wpływa na ilość plemników u mężczyzn. W kulturystyce znajduje zastosowanie, jako stymulator produkcji testosteronu. Substancją czynną jest gonadotropina kosmówkowa HCG.

Efekty działania

Ovigil 5000 HCG przyczynia się do zwiększenia produkcji testosteronu, ale nie zastępuje kuracji sterydowych, lecz jest raczej preparatem wspomagającym już po odstawieniu sterydów. Drastyczne odstawienie syntetycznego hormonu w połączeniu z zablokowaniem produkcji testosteronu endogennego przyczyniają się do degradacji białek w masie mięśniowej. Ovigil uzupełnia niedobory hormonu w okresie stopniowego przywracania prawidłowej pracy jąder.

Ciekawostki

HCG to naturalny ludzki hormon proteinowy pojawiający się w łożysku kobiet w ciąży. W postaci syntetycznej jest proszkiem przeznaczonym do iniekcji po rozpuszczeniu w wodzie. Podawany kobietom wspomaga jajeczkowanie, pomaga też produkować estrogen i ciałka żółte. Kobiecy HCG odpowiada męskiemu hormonowi luteinizującemu (LH) produkowanemu przez przysadkę, a odpowiadającemu za stymulowanie produkcji testosteronu.